Sa asud siin: Avaleht Raamat

Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele

Madleen Simson ja Egle Oja

Erinevate arenguhäirete ja haiguste esinemissagedus moodsates ühiskondades kasvab kiiresti. On seda protsessi mõjutamas geneetika? Või hoopis keskkond? Või hoopiski meie igapäevane toit ja see, mida toidus on liiga palju või liiga vähe?
Raamat „Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele“ aitab otsida selgitusi kaasajal üha rohkemaid peresid puudutavatele vastuseta küsimustele: miks muutuvad meie lapsed üha hüperaktiivsemaks, autistlikumaks, miks nende areng ei suju või kulgeb läbi tagasilöökide, miks nad meditsiini tormilisest arengust hoolimata nii sageli haigestuvad.
Kuidas varjatud toidutalumatus kahjustab närvisüsteemi ja kas menüümuutusega saab tervist taastada? Paljude teaduslike uuringute ja tõsilugude najal see raamat nendele küsimustele vastabki.
Loe edasi...

Kuula ka Kuku Raadios eetris olnud raamatututvustust!
Saade Nädala Raamat tutvustab igal nädalal ühte huvitavat populaarteaduslikku raamatut või teatmeteost. Valiku fakte toimetas kuulajateni Hallar Lind.
Raamatu „Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele“ tutvustus oli eetris 31.01. – 04.02.11
Lae alla... 


Tutvu raamatu sisukorraga ja loe sissejuhatust!


Vastulause Eesti Ekspressis 16.06.11 ilmunud artiklile „Laste toidunõustaja kuulutas sõja piimale“.

Lugenud läbi Kirsti Vainküla loo „Laste toidunõustaja kuulutas sõja piimale“ (EE, 16.06.11), ei saa ma raamatu „Toidu mõju lapse ajule, arengule ja käitumisele“ kaasautorina jääda selle suhtes ükskõikseks. Loo moonutatud kontekst, teadusajakirjades kättesaadavate uuringute eiramine ning toidumuutuse abil saavutatud positiivsete tulemuste ignoreerimine ajakirjaniku ja meditsiinisüsteemi poolt läheb minu kui lapsevanema jaoks vastuollu igasuguse hea tava ja tooniga.

Loe edasi...


Raamat müügil...

Raamat

Google Analytics Alternative