Sa asud siin: Avaleht Toidutalumatus OPIOIDSED PEPTIIDID

OPIOIDSED PEPTIIDID

Toiduainete talumatuse puhul on avastatud, et uriinis kuhjuvad spetsiifilised peptiidid – glutenomorfiinid, mis tekivad teraviljavalgu gluteeni, ja kasomorfiinid, mis tekivad piimavalgu ehk kaseiini puuduliku lõhustamise tagajärjel. Need opioidsed peptiidid avaldavad psühhotroopset mõju ja tekitavad häireid närvivahendusainete toimimises.
Varjatud toidutalumatusega võib olla tegemist näiteks selliste haiguste korral nagu skisofreenia, epilepsia, autoimmuunhaigused, autism, hüperaktiivsus, tähelepanuhäire.
Kaso- ja glutenomofiinide kõrge tase, mis viitab ka piima- ja teraviljatalumatusele, võib olla veel paljude teiste füüsiliste ja vaimsete tervisehäirete põhjustajaks. Näiteks aneemia, õppimis- ja mäluhäired, kirjutamisraskused, käitumishäired, düsleksia (vaeglugemine), eneseusalduse puudumine, depressioon, sotsialiseerumisprobleemid, seletamatud valud, unehäired, seksuaalkäitumishäired, kõhukinnisus ja -lahtisus, puhitused, Crohni tõbi, kehatemperatuuri regulatsioonihäired, soolte peristaltika aeglustumine, muutused EEG-s, arengu- ja kasvuhäired (väike kasv), hambaemaili värvuse muutus, närvisüsteemi enneaegne degeneratsioon, artriidid, juuste enneaegne väljalangemine, kõõrdsilmsus ja erinevad silmapatoloogiad, ekseemid ja teised nahaprobleemid, kõrva-, nina- ja kurgu- ning ülemiste hingamisteede sagedased põletikud, erinevad allergiad, eesnäärmehaigused, liigesevalud, immuunpuudulikkus jpt.

Opioidseid peptiide määratakse uriinist. Kui leitakse normist suuremas koguses piimast moodustunud peptiide ehk kasomorfiine, tuleks toidust välja jätta piimatooted. Glutenomorfiinide ja gluteenist pärit peptiidide puhul aga teraviljagluteeni sisaldavad produktid. Kui on tegemist sooleseinte läbilaskvuse suurenemisega ja/või patogeensete bakterite ja seente olemasoluga soolestikus, on vajalik keskenduda ka normaalse mikrofloora taastamisele. Stelior annab iga juhtumi korral konkreetsed soovitused, aitab analüüse tõlgendada ja abistab toidumuutuse läbiviimisel.

On oluline ka teada, et inimese kehas võivad olla toiduainete talumatusest tingitud opioidsed peptiidid, kuid antikehi toiduainetele ei pruugi alati tekkida. Seega ainult IgG antikehade määramine verest ei pruugi veel anda tõest tulemust talumatuse kohta. Samas ei tuvasta opioidsete peptiidide määramine uriinist talumatust mitte kõikide toiduainete suhtes, kuid peptiidide määramine on väga tähtis eeskätt just närvisüsteemiga seotud terviseprobleemide korral.

Google Analytics Alternative