Sa asud siin: Avaleht Toidutalumatus TOIDUTALUMATUSE PÕHJUSED

VARJATUD TOIDUTALUMATUSE PÕHJUSED

  • Valkude puudulik lõhustamine ja nende uriiniga eritumine normaalsest suuremas koguses on sageli tingitud peptidaaside (valku lõhustavate ensüümide) vähenenud aktiivsusest. Selle üheks põhjuseks võib pidada geneetilist eelsoodumust.
  • Tsöliaakiahaigust ja autismi peaaegu et ei esine Kaug-Ida maades ja Aafrika kontinendil, kus on alati tarbitud riisi, hirssi, maniokki, sorgot, kinoad jt teravilju, mille gluteen on teistsugune, mittetoksiline, võrreldes näiteks nisu, rukki ja odraga.
  • Inimeste toitumisharjumused on kardinaalselt muutunud, toiduained on geneetiliselt muundatud, lisatud on teiste liikide geene. Toiduained on kiiritatud, värvitud, aromatiseeritud ja kunstlikult säilitatud, kuumutatud, keemiliselt muundatud jne. Inimene on mitu miljonit aastat kestnud evolutsiooni tulemus. Siiani oleme uuenenud keskkonnaga ühes rütmis, nüüd aga muudame keskkonda kiirendatult. Keemilised ja muundatud toiduained võivad tuua inimeste tervisele kaasa dramaatilisi tagajärgi. Kiiritamine muudab toiduaine molekule, hävitab vitamiinid ja muudab rasvhappe struktuuri toidus. Geenide muundamine teeb toiduained antigeeniks, sest valgud on muutunud.
  • Üheks oluliseks põhjuseks, miks talumatus ja ensüümide puudulikkus tekib, peetakse raskemetalle. Raskemetallid häirivad ensümaatilisi süsteeme ja info edastamist kehas, hävitades ensüüme, hormoone ja raku retseptoreid ning kahjustades maksa detoksikatsioonivõimet. Ensüümide puudulikkuse tõttu ei lõhustata gluteeni ja kaseiini ning selle tagajärjel tekivad kehas opioidsed peptiidid. Raskemetallide olemasolu organismis on raske määrata, sest nad esinevad organismis seotud kujul, eelistades teatud organeid. Eriti keeruline on see juhul, kui tegemist on ammuse mürgistusega (toksiiniga kokkupuutest on möödas rohkem kui kolm kuud).
    Vastavate analüüside abil saab hinnata raskemetallide eritumist organismist, metalliallergiat ja teisi kaudseid näitajaid (näiteks uriiniga erituvaid porfüriine), mis kõik viitavad raskemetallimürgistusele. Täpsemalt saab erinevate uurimisvõimaluste kohta lugeda siit.

Google Analytics Alternative