Sa asud siin: Avaleht Toidutalumatus ANTIGEEN-ANTIKEHA REAKTSIOONID

ANTIGEEN-ANTIKEHA REAKTSIOONID

On leitud, et toiduainete talumatuse korral satuvad soole limaskesta suurenenud läbilaskvuse tõttu toiduainete koostisosad vereringesse ning organismis tekivad nende vastu spetsiifilised, nn IgG tüüpi antikehad, mida on võimalik määrata verest. Antikehad hakkavad antigeene ehk antud juhul toiduainete osiseid kehas hävitama, ning selle käigus vabaneb palju kahjulikke aineid. Iga kord, kui süüakse toitu, mille suhtes on talumatus, tekib immuunvastus ehk -reaktsioon.

Kui toitu süüakse sageli, tekib ka immuunvastus sageli ning sellega kaasneb ainevahetuse häirumine. Vabaneb palju toksilisi aineid, mis hävitavad lisaks antigeenidele ka keha enda rakke.See loob pinnase krooniliste haiguste ja autoimmuunhaiguste* tekkeks.

Kui organismis on mingile toiduainele antikehad, toimub kehas ka pidev immuunreaktsioon seni, kuni selle toiduaine tarbimist jätkatakse. Sobimatu toiduaine pideva tarbimise tagajärjeks on varem või hiljem mingi haigus või tervisehäire – näiteks neurodermiit, migreen, üle- või alakaalulisus, seedehäired, südame- ja veresoonkonnahäired, reuma ja reumatoidsed haigused, II tüübi diabeet, fibromüalgia, krooniline väsimus, nahahaigused jms.

Stelior kasutab toidutalumatuse tuvastamiseks Cytotoxic testi, millega on võimalik määrata toiduainete talumatus 60 erineva toiduaine suhtes (täpsema loetelu on leitav siit), sh arvestatakse ka ristalumatusega samasse perekonda kuuluvate toiduainetega. Näiteks sidruni või apelsini talumatuse korral, tuleb järgida ettevaatusprintsiipi ka teiste tsitruseliste suhtes.

Toiduainete talumatuse kitid pärinevad Itaalia firmalt Antigenia.
Via Avesella 26
40121 Bologna, Italia
http://www.antigenia.it

Inglise keeles võib põhjalikumalt lugeda Cytotoxic Test´i koduleheküljelt.

__________

* Haigused, mille puhul keha hakkab hävitama omaenda rakke.

 

Google Analytics Alternative