Sa asud siin: Avaleht Analüüsid

TOIDUTALUMATUSE TESTIMINE JA AINEVAHETUSE ANALÜÜSID

Analüüside andmise palume eelnevalt kokku leppida meiliaadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonil +372 5336 3472. Seejärel saadame Teile saatekirja ja prooviandmise juhendi.

Alltoodud hinnad sisaldavad käibemaksu ja toitumisnõustaja konsultatsiooni.

Testi sisu täpsustamaks kirjuta palun aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

TOIDUTALUMATUSE TEST

Talumatuse hindamise aluseks on patsiendi leukotsüütide kontakt reaktiividega (testitavate toiduainete valgud) ja reaktsiooni jälgimine mikroskoobi all. Testi abil saab selgitada välja toiduained, mida inimese immuunsüsteem ei talu. Nende vältimise või mõõduka tarbimise abil on võimalik oluliselt oma tervist parandada ja elukvaliteeti tõsta. Testi võib teha erinevate tervisprobleemide korral: nahahaigused, ülekaalulisus, südame-veresoonkonna haigused, allergilised seisundid, endokriinelundite häired, seedehäired, krooniline väsimus jne. Testis tuuakse välja neli erinevat talumatuse astet ja arvestatakse ka risttalumatust, mis võib esineda samasse toidugruppi või taime perekonda kuuluvate toiduainete suhtes. Konsultatsioonil antakse kaasa lubatud toiduainete nimekirjad ja risttalumatusi tekitavate toiduainete tabelid.

Käesolev tsütoktoksiline test on mitte konventsionaalne analüüs, mis kuulub täiendmeditsiini valdkonda. Tegemist on kvalitatiivse toiduainete talumatust näitava analüüsiga, mille tulemusi tuleb kindlasti võrrelda kliiniste sümptomitega. Toitumise muudatusi ei tohi alustada enne spetsialistiga konsulteerimist.

Toiduainete talumatuse kitid pärinevad Itaalia firmalt Allergenia.

Vereproov.
Vastused saabuvad nelja päeva jooksul.
Hind: 160 EUR (63 toiduaine suhtes), 180 EUR (90 toiduaine suhtes), 230 EUR (120 toiduaine suhtes), 70 EUR (5 toiduainet: nisu, piim, muna, pärmid, soja), 50 EUR (2 toiduainet: nisu ja piim).

TAIMETOITLASTELE MÕELDUD TOIDUTALUMATUSE TEST
Ei sisalda liha- ega kalatoodete määramist, kuid hõlmab loomseid piimasid, muna ja põhjalikku teraviljade valikut.
Hind: 180 EUR

LISAAINETE TALUMATUSE TEST
Pidev väsimus ja nõrk immuunsüsteem, allergiad, aktiivsus- ja tähelepanuhäireid, autisminähud jms võivad viidata toidutööstuses kasutatavate e-ainete talumatusele. Testiga on võimalik määrata järgmiste lisaainete mõju: fruktoos, vanilje, maltoosa/odralinnas, guarkummi (E412), jaanikaunajahu (E410), naatriumalginaat (E401), tartrasiin (E102), erütrotsiin (E127), briljantsinine (E133), kaaliumsorbaat (E202), kaaliumbensoaat (E212), naatriumnitraat, naatriumbensoaat (E211), askorbiinhape (E300), sidrunhape (E330), naatriumglutamaat (E621), nikkelsulfaat, atsetüülsalitsüülhape.
Hind: 80 EUR

SUHKRUTE TALUMATUSE TEST
Testi abil määratakse kokku 18 erineva suhkru ja magusaine talumatus (valge suhkur, roosuhkur, karamell, odralinnas, riisilinnas, vahtrasiirup, fruktoos, dekstroos, sahharoos, sukraloos, mitmetaime mesi, ksülitool, mannitool, sorbitool, naatriumtsüklamaat, naatriumsahhariin, aspartaam, atsesulfaam K).
Soovitatav aktiivsus- ja tähelepanuhäirega lastele, diabeedi, ülekaalu ja seedehäirete korral.
Hind: 80 EUR

PATOGEENSETE SEENTE TEST
Kannatate pideva nohu, köha või allergiliste nähtude all, millele on raske seletust leida? See test aitab selgitada taluvust üheksa keskkonnas esineva haiguslikke nähte põhjustava pärm- ja hallitusseene suhtes (Epicoccum nigrum, Cladosporium herbarum, Mucor racemus, Fusarium solani, Saccoramyces cerevisiae, Aspergillus niger, Penicillum chrysogenum, Candida albicans).
Hind: 80 EUR

PEPTIDUURIA ANALÜÜS
Võimaldab määrata teravilja- ja piimavalgu talumatuse tagajärjel kehas tekkivaid opioidseid peptiide. Näitab ka soolestiku suurenenud läbilaskvust ja serotoniini ainevahetuse aktiivsust. Soovitatakse mitmesuguste patoloogiate puhul (autism, hüperaktiivsus, skisofreenia, depressioon, käitumishäired, nahahaigused, autoimmuun- ja neurodegeneratiivsed haigused, nt sclerosis multiplex, parkinsonism, Altzheimeri tõbi jt).
Uriiniproov.
Vastused saabuvad kolme nädala jooksul.
Hind: 90 EUR

PORFÜRIINIDE ANALÜÜS
Uriini porfüriinid on verevalkude aktiivsed osad ja mürgistuse näitajad. Nende sünteesiahel on väga tundlik kõikidele raskemetallidele (elavhõbe, kaadmium, plii), mõnedele toksilistele metallidele (alumiinium, tina, arseen) ja teistele majapidamises ning tööstustes esinevatele toksiinidele (orgaanilised ained, dioksiinid, bifenüülid, halogeensed derivaadid jne). Porfüriinid ei näita ägedat mürgistust, vaid nende ainete kahjustavat mõju organismile. Analüüs võimaldab diagnoosida mürgistust või mürgise ainega kokkupuutumist, hinnata näiteks hammaste amalgaamtäidise toksilist mõju ja jälgida keha puhastumist. Soovitatakse eelkõige kroonilise väsimuse, fibromüalgia, kemikaalide ülitundlikkuse sündroomi, neuropsühhiaatriliste ja immuunsüsteemi haiguste puhul. Kõrget porfüriinide sisaldust organismis on leitud ka autistlikel ja hüperaktiivsetel lastel.
Uriiniproov.
Vastused saabuvad kolme nädala jooksul.
Hind: 90 EUR

DÜSBIOOSI ANALÜÜS
Kasutatakse soolestiku mikroobide ainevahetusjääkide määramiseks. Düsbioos on kvantitatiivne ja kvalitatiivne soolestiku mikrofloora tasakaalutus, st et soolestikus on ebapiisavas koguses nn häid baktereid ja ülekaalus patogeenne ehk nn halb mikrofloora. Analüüs on biokeemiline, mitte mikrobioloogiline. Sellega määratakse soolestikus esinevate bakterite, parasiitide ja seente ainevahetusprodukte ning indikaani. Kõrge indikaani tase uriinis viitab bakterite kasvule ehk düsbioosile soolestiku ülemistes osades. Tervetel inimestel on indikaani kogus madal. Soovitatakse eelkõige soolestiku haiguste, neuropsühhiaatriliste haiguste ja põletikuga kaasnevate haiguste korral. Düsbioosi on leitud paljudel autistlikel ja käitumishäiretega lastel.
Uriiniproov.
Vastused saabuvad kolme nädala jooksul.
Hind: 105 EUR

KOONDANALÜÜS (porfüriinid, peptiduuria, düsbioos)
Sisaldab porfüriinide, peptiduuria ja düsbioosi analüüsi. Soovitatav erinevate patoloogiate korral (autism, hüperaktiivsus, käitumishäired, degeneratiivsed haigused jne).
Uriiniproov.
Vastused saabuvad kolme nädala jooksul.
Hind: 285 EUR

Uriini analüüside hinnale lisandub konsultatsioonitasu 50.- (1 analüüs), 65.- (2 analüüsi) või 75.- (3 analüüsi) eurot sõltuvalt teostatud analüüside arvust.

Samas laboris on võimalik teha ka teisi ainevahetuse analüüse (uriinist või verest) vastavalt toidumisnõustaja soovitustele ja terviseprobleemidele (pteriinid, orgaanilised happed, glutatiooni (GSH) ainevahetus, rasvhapped, B12 ja B9, magneesium ja tsink jne).

Analüüse teostab:

Labo LIMS

Avenue Jean Monnet 1

1348 Louvain La Neuve

Belgia 

 

 

SOOLESTIKU MIKROOBIDE PROFIIL
Selle analüüsi abil on võimalik määrata soolte täpne bakterioloogiline sisaldis ning patoloogiliste bakterite (anaeroobid, colibakterid, enterokokid, stafülokokid), pärmseente, hallitusseente ja nn heade soolestikubakterite kogused. Eesmärk on tuvastada tähtsamad soolestiku mikrofloora perekonnad, mis on peremeesorganismi ja viimase toitumise seose näitajad. Mikrofloora pilt on abiks toitumise ümberkorraldamisel ja teatud tervisehäirete põhjuste tuvastamisel. Näidustatud erinevate seedesüsteemi patoloogiate, degeneratiivsete haiguste, autismi, hüperaktiivsuse ja käitumishäirete puhul.
Roojaproov.
Vastused saabuvad 3...4 nädala pärast.
Hind: 150 EUR

Analüüsi teostab: Laboratoire Berthet
686 Rte de Bonneville
74970 Marignier, France
Tel. +33 4 5034 0235+33 4 5034 0235
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Raamat

Google Analytics Alternative